O nás

Počátkem listopadu 2020 společnost Dřevopar s.r.o. zanikla. Vznikla nová společnost Pila Loštice s.r.o., která je sesterskou společností Hamerník s.r.o. Ta se zabýva výrobou dřevěných násad pro zahrádkáře, lesníky a stavebníky.

Dřevopar s.r.o. je dřevařská firma s dlouholetou tradicí. Nachází se na severní Moravě asi 30 km od Olomouce. Vznikla v roce 1927 jako firma Jan Štencl – kolářství, která se zabývala výrobou lyží, saní a dřevěných parket.

Po roce 1948 byla znárodněna a do roku 1992 změnila několikrát majitele. V roce 1992 firma opět přechází do soukromého vlastnictví rodiny Štenclů a nadále pokračuje ve dřevařské výrobě pod názvem Dřevopar s.r.o.

Dřevopar s.r.o.

Firma se zabývá pořezem listnaté kulatiny, následně výrobou nábytkových hranolků a přířezů, které jsou polotovarem pro hlavní výrobu tj. výroba klasických celodřevěných parket, průmyslové mozaiky a masivních prken. Přířezy na výrobu jsou před zpracováním vysoušeny v 7 sušárnách s nejmodernější technologií a dále zpracovávány na špičkovém strojním zařízení, které zaručuje nejlepší přesnost a kvalitu výrobků.

Roční objem výroby je 40 000 m2 parket a 20 000 m2 průmyslové mozaiky. Masivní parkety se vyrábí ve dřevinách buk, dub, jasan a javor v tloušťkách 14 a 21 mm. Ve výrobě buckových, jasanových a javorových parket a průmyslové mozaiky je firma největším výrobcem v České Republice. Dle přání zákazníků se parkety dodávají v různých šířkách a délkách a ve 4 jakostních třídách na tuzemsky a zahraniční trh.

Firma zaměstnává 100 pracovníků a tím přispívá k zaměstnanosti lidí místních i z okolí v kraji s tak velkou nezaměstnaností.

Klasické celodřevěné parkety a průmyslová mozaika jsou ekologickými výrobky, které kvalitní pokládkou s ošetřením ekologickým lakem na vodní bázi určitě uspokojí naše zákazníky a všechny, které bychom rádi jako naše zákazníky přivítali.

Brikety Palivové dřevo Balené palivo Balené palivo štípané

Partneři

Bona
CZ EN DE
Nová 482, 789 83 Loštice, +420 774 155 295, +420 739 676 006